0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ordynacja podatkowa

Ordynacja podatkowa

Brak dokumentacji cen transferowych - jakie są sankcje?

Jakie zobowiązania podatkowe grożą za nieprawidłowe ustalenie cen transferowych? Co grozi za brak dokumentacji cen transferowych? Poznaj wszystkie sytuacje, w których organ podatkowy może nałożyć dodatkowe sankcje, aby nie narazić się na problemy!

22 maja 2024

Ordynacja podatkowa

Ulga mieszkaniowa a budowa wspólnego domu na działce małżonka

Planując sprzedaż nieruchomości oraz zakup nowej, warto wiedzieć, jak wyliczana jest ulga mieszkaniowa. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się, jak wygląda budowa wspólnego domu na działce małżonka w kontekście ulgi mieszkaniowej!

22 maja 2024

Ordynacja podatkowa

Otrzymanie środków pieniężnych przy wystąpieniu ze spółki - skutki w PIT i VAT

Sprawdź, jakie są konsekwencje podatkowe na gruncie PIT i VAT powoduje otrzymanie środków pieniężnych przy wystąpieniu ze spółki jawnej. Dowiedz się, jak ustalić przychód z działalności i jak uniknąć podwójnego opodatkowania w takiej sytuacji.

20 maja 2024

Ordynacja podatkowa

Podatek PCC po terminie – czy można złożyć deklarację i uniknąć negatywnych konsekwencji?

Podatek PCC, a więc podatek od czynności cywilnoprawnych jest uiszczany m. in. od nabycia rzeczy ruchomych, nieruchomości, czy też pożyczek. Czy można uniknąć negatywnych konsekwencji jeśli chodzi o podatek PCC po terminie? Sprawdź!

20 maja 2024

Ordynacja podatkowa

Darowizna między małżonkami - najważniejsze informacje

Kiedy ma miejsce darowizna między małżonkami, mogą oni w pewnych sytuacjach skorzystać ze zwolnień podatkowych. Poznaj szczegóły zwolnień i dowiedz się, jakie konsekwencje niesie ze sobą niezgłoszenie darowizny między małżonkami. Przeczytaj nasz artykuł!

16 maja 2024

Ordynacja podatkowa

Umowa datio in solutum a obowiązek podatkowy w PCC - kluczowe informacje

Umowa datio in solutum często powoduje wątpliwości w zakresie opodatkowania jej podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Która ze stron może być do tego zobligowana? Sprawdź, jak umowa datio in solutum a obowiązek podatkowy w PCC są ze sobą powiązane!

15 maja 2024

Ordynacja podatkowa

Jak przebiega przekształcenie spółki jawnej w spółkę z o.o.?

W artykule analizujemy przekształcenie spółki jawnej w spółkę z o.o. ze szczególnym uwzględnieniem konsekwencji podatkowych takiego przekształcenia przy wyborze estońskiego CIT. Szczegółowo omówiono także sposób obliczania dochodu z przekształcenia.

6 maja 2024

Ordynacja podatkowa

Przekazanie gospodarstwa rolnego w drodze umowy dożywocia - jak opodatkować?

Umowa dożywocia to popularna forma przekazania nieruchomości rolnej. Wiąże się ona nie tylko z konsekwencjami prawnymi, ale również podatkowymi. Jak opodatkować przekazanie gospodarstwa rolnego w drodze umowy dożywocia? Wyjaśniamy w artykule!

2 maja 2024

Ordynacja podatkowa

Postępowanie zabezpieczające a przerwanie biegu terminu przedawnienia

Zastosowanie środka egzekucyjnego w ramach egzekucji administracyjnej może spowodować przerwanie biegu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego. Dowiedz się, czym jest postępowanie zabezpieczające i czy skutkuje przerwaniem biegu przedawnienia.

2 maja 2024

Ordynacja podatkowa

Zwolnienie z podatku PCC przy zakupie pojazdu przez spółkę

Zwolnienie z podatku PCC ma miejsce wtedy, gdy dochodzi do nabycia rzeczy ruchomej o wartości 1000 zł. Przeczytaj i dowiedz się o zastosowaniu tego przepisu, w momencie gdy nabycie następuje przez spółkę cywilną.

25 kwietnia 2024

Ordynacja podatkowa

Właściwy urząd skarbowy dla VAT i PIT - jak się ustala?

Przedsiębiorca zakładając działalność gospodarczą, powinien ustalić, jaki urząd skarbowy jest dla niego właściwy do rozliczeń podatku dochodowego a także podatku VAT. Przeczytaj i sprawdź jak określić właściwy urząd skarbowy po zmianach!

25 kwietnia 2024

Ordynacja podatkowa

Opodatkowanie samowoli budowlanej - czy jest możliwe uzyskanie zwrotu podatku?

Właściciele nieruchomości często zastanawiają się, jak legalność budynku wpływa na jego opodatkowanie. Szczególnie w przypadku, gdy budynek zostaje uznany za samowolę budowlaną. Czy w takim przypadku opodatkowanie samowoli budowlanej jest konieczne?

25 kwietnia 2024

Ordynacja podatkowa

Zasiedzenie nieruchomości a opodatkowanie

Można nabyć nieruchomość w sposób pierwotny przez zasiedzenie. Kodeks cywilny reguluje kwestie jaką jest zasiedzenie nieruchomości. Przeczytaj i poznaj analizę przepisów podatkowych mających zastosowanie w przypadku opodatkowania zasiedzenia.

24 kwietnia 2024

Ordynacja podatkowa

Darowizna otrzymana na zagraniczny rachunek bankowy - opodatkowanie

Obdarowany przez członka najbliższej rodziny po spełnieniu określonych warunków w ustawie może skorzystać ze zwolnienia z opodatkowania. Sprawdź, czy darowizna otrzymana na zagraniczny rachunek bankowy spełnia warunki do skorzystania ze zwolnienia!

24 kwietnia 2024

Ordynacja podatkowa

Kwartalne rozliczenie podatku a zakładanie działalności gospodarczej

Zakładanie działalności wiąże się z podejmowaniem wielu ważnych decyzji. Jedną z nich jest właściwy wybór częstotliwości rozliczania VAT i PIT. Często pojawia się pytanie, czy warto wybrać kwartalne rozliczenie podatku? Dowiedz się więcej na ten temat!

22 kwietnia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów