0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ordynacja podatkowa

Ordynacja podatkowa

Zwrot podatku u źródła w przypadku zerwania umowy z zagranicznym kontrahentem

Podatek u źródła pobierany jest w przypadku, gdy zagraniczny rezydent podatkowy świadczy określone usługi na terytorium Polski. Czy w przypadku zerwania umowy z zagranicznym kontrahentem możliwy jest zwrot podatku u źródła, który został wcześniej pobrany?

27 marca 2024

Ordynacja podatkowa

Oświadczenie majątkowe ORD-HZ - kiedy fiskus może żądać jego złożenia?

Zgodnie z przepisami Ordynacji podatkowej organy podatkowe mają prawo żądać od podatnika, aby złożył oświadczenie majątkowe ORD-HZ. W jakich jednak sytuacjach fiskus może żądać od podatnika złożenia oświadczenia majątkowego? Wyjaśniamy w artykule!

27 marca 2024

Ordynacja podatkowa

Rozłożenie podatku na raty - czy jest możliwe?

Zdarzają się sytuacje, w których jednorazowa spłata podatku jest dla podatnika dużym obciążeniem. W takich przypadkach możliwe jest rozłożenie podatku na raty. W tym artykule wyjaśnimy, w jakich sytuacjach można skorzystać z tej ulgi!

27 marca 2024

Ordynacja podatkowa

Niesłusznie pobrana zaliczka na podatek przez pracodawcę - jak ją odzyskać?

Zdarza się, że pracodawca pobierze zaliczkę na podatek dochodowy w wysokości wyższej niż należna. W takiej sytuacji mamy do czynienia z nadpłatą. Sprawdź, czy niesłusznie pobrana zaliczka na podatek może zostać odzyskana w trakcie roku?

26 marca 2024

Ordynacja podatkowa

Nieskuteczność egzekucji a przerwanie biegu terminu przedawnienia - warto wiedzieć!

Zastosowanie środka egzekucyjnego ma wpływ na bieg terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego. Należy jednak zwrócić uwagę na nieskuteczność egzekucji a przerwanie biegu terminu przedawnienia, jak postępować, gdy egzekucja jest nieskuteczna? Sprawdź!

26 marca 2024

Ordynacja podatkowa

Dwie firmy zarejestrowane pod tym samym adresem - jak rozliczyć koszty?

Zastanawiasz się, w jaki sposób dokonać rozliczenia kosztów w sytuacji, gdy mamy dwie firmy zarejestrowane pod tym samym adresem? W artykule zastanowimy się również, czy takie rozwiązanie jest dopuszczalne w świetle przepisów prawa. Sprawdź!

25 marca 2024

Ordynacja podatkowa

Zakup motocykla dla celów reklamowych a podatek VAT i PIT

Przedsiębiorcy, dążąc do pozyskania nowych klientów, angażują się w różnorodne działania promocyjne. Istotną kwestią jest możliwość zaliczenia ich do kosztów uzyskania przychodów. Sprawdź, jak rozliczyć zakup motocykla dla celów reklamowych!

22 marca 2024

Ordynacja podatkowa

Myjnia bezdotykowa a podatek od nieruchomości - klasyfikacja i podstawa opodatkowania

Czy wiesz, jak zaklasyfikować myjnię bezdotykową na potrzeby podatku od nieruchomości? Rozważania dotyczą tego, czy traktować ją jako budynek, budowlę, czy urządzenie budowlane. Myjnia bezdotykowa a podatek od nieruchomości - sprawdź jak opodatkować!

22 marca 2024

Ordynacja podatkowa

Wydziedziczenie spadkobiercy - konsekwencje w podatku od spadków i darowizn

Nabycie spadku wiąże się z szeregiem formalności, a także z obowiązkiem zapłaty podatku od spadków i darowizn. Co jednak, gdy miejsce ma wydziedziczenie spadkobiercy? Czy taka okoliczność może generować określone skutki w sferze prawa podatkowego? Sprawdź

21 marca 2024

Ordynacja podatkowa

Doręczenie decyzji podatkowej po śmierci podatnika - konsekwencje

Decyzja wydana przez urząd skarbowy może zostać uznana za dostarczoną, tylko jeżeli podatnik mógł się z nią zgodnie z prawem zapoznać. Jak wygląda sytuacja w momencie gdy następuje doręczenie decyzji podatkowej po śmierci podatnika? Sprawdź!

20 marca 2024

Ordynacja podatkowa

Odpowiedzialność podatkowa likwidatora stowarzyszenia

Stowarzyszenia są zobowiązane do płacenia podatków, tak jak inne firmy. Jaka jest odpowiedzialność podatkowa likwidatora stowarzyszenia, gdy stowarzyszenie ulega likwidacji? Jaka jest rola likwidatora? Dowiedz się, kto odpowiada za zaległości podatkowe!

20 marca 2024

Ordynacja podatkowa

Podważenie treści ewidencji gruntów i budynków w postępowaniu podatkowym

Dane z ewidencji gruntów i budynków stanowią podstawę do naliczania podatków majątkowych. Nie zawsze jednak zapisy w ewidencji odzwierciedlają rzeczywisty stan. Czy możliwe jest podważenie treści ewidencji gruntów i budynków w postępowaniu podatkowym?

19 marca 2024

Ordynacja podatkowa

Duplikat faktury - wszystko co warto wiedzieć!

W przypadku zagubienia oryginału faktury przedsiębiorca może wystąpić o wydanie duplikatu. Duplikat faktury może stanowić podstawę ujęcia wydatku w kosztach podatkowych oraz odliczenia VAT. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

19 marca 2024

Ordynacja podatkowa

Przewlekłe czynności sprawdzające - jak powinien postępować podatnik?

Organy podatkowe, w tym urząd skarbowy, mają prawo do weryfikacji podatników poprzez czynności sprawdzające. Czy urząd skarbowy jest ograniczony terminem? Co może zrobić podatnik w przypadku, kiedy miejsce mają przewlekłe czynności sprawdzające? Sprawdź!

18 marca 2024

Ordynacja podatkowa

Niezawinione przekroczenie terminu podatkowego – kiedy możliwe jest przywrócenie?

Czym jest niezawinione przekroczenie terminu podatkowego? Jakie terminy mogą być przywrócone? Co należy zawrzeć we wniosku? Co w wypadku uchybienia terminu przez profesjonalnego pełnomocnika? Przeczytaj poniższy artykuł i znajdź odpowiedzi na te pytania!

12 marca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów